LG UltraWide 34BA85QE-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 34" - IPS - 5ms
WQHD 3440x1440 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Wide Quad HD |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 3800R |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Diagonal skärmstorlek | 87 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Flimmerfriteknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 10 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Inbyggd kamera | Ja |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Typ av USB-port uppströms | USB Type-A |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 1 |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Inbyggd KVM-switch | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 15 cm |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -45 - 45° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 21° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 29 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 42 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 29 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 816,7 mm |
| Djup (med stativ) | 267,5 mm |
| Höjd (med stativ) | 543,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 11,1 kg |
| Bredd (utan stativ) | 816,7 mm |
| Djup (utan stativ) | 83,6 mm |
| Höjd (utan stativ) | 364,4 mm |
| Vikt (utan stativ) | 7,6 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 988 mm |
| Låddjup | 203 mm |
| Förpackningens höjd | 482 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 13,7 kg |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, EPEAT, TCO |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabilizer, Super+ Resolution |
| Picture-by-Picture (PbP) | Ja |