LG UltraGear 27GS85Q-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible - Nano IPS - 1ms
QHD 2560x1440 vid 180Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | Nano IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 400 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 200 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 68,4 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 98% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| smarta funktioner | Energisparande |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.3 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Svängarm | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 26 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 60 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 613,5 mm |
| Djup (med stativ) | 253,7 mm |
| Höjd (med stativ) | 577,7 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,2 kg |
| Bredd (utan stativ) | 613,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 51,3 mm |
| Höjd (utan stativ) | 371,6 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,3 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 691 mm |
| Låddjup | 184 mm |
| Förpackningens höjd | 498 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8,6 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, USB typ A till USB typ B |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabiliser, Crosshair, DAS Mode |
| FPS-räknare | Ja |