LG UltraGear 27GX790A-B skärm - 27" - AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible, VESA Adaptive-Sync - 0,03ms
QHD 2560x1440 vid 480Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | 2K |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | OLED |
| Paneltyp | WOLED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 275 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,03 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmytskikt | Glansigt |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Max uppdateringsfrekvens | 480 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Pixeltäthet | 111 ppi |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Renoverad | Nej |
| Ramlös design | Ja |
| Främre infattning | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Typ av USB-port uppströms | USB Typ B |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Nej |
| USB-strömleverans | Nej |
| USB Touch port | Nej |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1a |
| Antal Displayportar | 1 |
| Antal DisplayPort-utgångar | 1 |
| DisplayPort-version | 2.1 |
| Ljudanslutning | Nej |
| Ljudutgång | Nej |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Uttag för mikrofon/linje in | Nej |
| PC-ljud in | Nej |
| Inbyggd KVM-switch | Nej |
Nätverk
| Wi-Fi | Nej |
| Wi-Fi Direct | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 11 cm |
| Svängarm | Ja |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -30 - 30° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 15° |
| Bild-i-bild | Ja |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 25 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 30 kWh |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Svängbar arm | Ja |
| Nätadapter ingår | Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Nej |
| Pogo-adapter ingår | Nej |
| Batterier till fjärrkontroll ingår | Nej |
| Penna ingår | Nej |
| Solskydd ingår | Nej |
| Skruvar medföljer | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Installations-CD | Nej |
| Antal skruvar | 4 |
| Audiokabel, längd | 1,8 m |
| DisplayPort-kabelns längd | 1,8 m |
| HDMI-kabelns längd | 1,8 m |
| Strömkabel längd | 1,8 m |
Övrigt
| Låg ingångsfördröjning | Ja |
| FPS-räknare | Ja |
| Dial point (sikte) | Nej |
| Skuggkontroll | Nej |
| Minskad rörelseoskärpa | Ja |
| Ljudspegling | Nej |
| Skärmspegling | Ja |
| Lokal nedtoning | Ja |