ASUS HA3281A
OLED-monitor - 4K - 8MP - färg - 32"
Display
| Skärm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | OLED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,1 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,182 x 0,182 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 69,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,3 cm |
Prestanda
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 1 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 15 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 3 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -30 - 30° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 23° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 23 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 23,2 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1701832 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 735,4 mm |
| Djup (med stativ) | 245 mm |
| Höjd (med stativ) | 626,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 14,8 kg |
| Bredd (utan stativ) | 735,4 mm |
| Djup (utan stativ) | 54,4 mm |
| Höjd (utan stativ) | 466,9 mm |
| Vikt (utan stativ) | 7,4 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 878 mm |
| Låddjup | 298 mm |
| Förpackningens höjd | 616 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 18,2 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Eye Care+ |
| Hårdvarukalibrering | Ja |