AOC Gaming U32G3X/BK skärm - WLED - 32" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium - IPS - 1ms,1ms
4K UHD 3840x2160 vid 144Hz
Display
| Skärm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | Fast IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Responstid (MPRT) | 1 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 80000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,181 x 0,181 mm |
| Pixeltäthet | 139 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 69,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,2 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 80 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| Ytans hårdhet | 3H |
| sRGB-täckning (typisk) | 122,9% |
| NTSC-täckning (typisk) | 107% |
| Adobe RGB-täckning | 91,9% |
| DCI-P3-täckning | 95,3% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync-uppdateringsfrekvens, intervall | 48 - 144 hz |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart, Röd |
| Ramlös design | Ja |
| Främre infattning | Svart / Röd |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Fötter färg | Svart, Röd |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Displayportar | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Svängarm | Nej |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -30 - 30° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 23° |
| Bild-i-bild | Ja |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| OSD-språk | Förenklad kinesiska, Traditionell kinesiska, Tjeckiska, Nederländska, Engelska, Fin, Franska, Tyska, Italienska, Japanska, Koreanska, Kroatiska, Polska, Portugisiska, Ryska, Spanska, Svenska, Turkiska, Ukrainska |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 32 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 65 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 40 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Ingående ström | 1.5 A |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1711583 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 715,3 mm |
| Djup (med stativ) | 258,8 mm |
| Höjd (med stativ) | 587,1 mm |
| Vikt (med stativ) | 7,79 kg |
| Bredd (utan stativ) | 715,3 mm |
| Djup (utan stativ) | 47,6 mm |
| Höjd (utan stativ) | 715,3 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,41 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 905 mm |
| Låddjup | 204 mm |
| Förpackningens höjd | 528 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 10,9 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI, DisplayPort |
| DisplayPort-kabelns längd | 1,8 m |
| HDMI-kabelns längd | 1,8 m |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Crosshair |
| Låg ingångsfördröjning | Ja |
| FPS-räknare | Ja |
| Dial point (sikte) | Ja |
| Skuggkontroll | Ja |
| Minskad rörelseoskärpa | Ja |
| Lokal nedtoning | Ja |
| Lokala dimningszoner | 16 |
| Picture-by-Picture (PbP) | Ja |
| Digitalt signalformatsystem | Stöds inte |
| Typ av ytfinish | Med textur |
| Garantiperiod | 3 År |
| Ramens tjocklekstyp | Utan ram |
| Certifikat för överensstämmelse | WEEE |
| Certifiering | WEEE |