LG UltraGear 27GS50F-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - AMD FreeSync - VA - 1ms,5ms
Full HD 1920x1080 vid 180Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 180 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,3114 x 0,3114 mm |
| Pixeltäthet | 82 ppi |
| Diagonal skärmstorlek | 68,6 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgdjup | 8 bit |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| smarta funktioner | FPS, Spel, Livlig |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Grå |
| Ramlös design | Ja |
| Fötter färg | Grå |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 15° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Antal OSD språk | 17 |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 19 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 20 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1972275 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 613,7 mm |
| Djup (med stativ) | 201,6 mm |
| Höjd (med stativ) | 456,1 mm |
| Vikt (med stativ) | 3,87 kg |
| Bredd (utan stativ) | 613,7 mm |
| Djup (utan stativ) | 39,3 mm |
| Höjd (utan stativ) | 364,1 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,25 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 776 mm |
| Låddjup | 156 mm |
| Förpackningens höjd | 435 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,9 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI |
| HDMI-kabelns längd | 1,8 m |
| Strömkabel längd | 1,5 m |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabilizer, Crosshair |
| FPS-räknare | Ja |
| Minskad rörelseoskärpa | Ja |