Philips Evnia 6000 32M2N6800M skärm - Mini-LED - 32" - IPS - 1ms
4K UHD 3840x2160 vid 144Hz
Display
| Skärm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | Mini-LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (max) | 1250 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 700 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande | Mega Infinity DCR |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,1818 x 0,1818 mm |
| Pixeltäthet | 140 ppi |
| Horisontellt sökområde | 30 - 255 kHz |
| Vertikalt sökområde | 48 - 144 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 69,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,3 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 80 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 1000 |
| DDC/CI | Ja |
| Dimfaktor | 25% |
| Ytans hårdhet | 3H |
| Färgdjup | 8 bit |
| Färgområdesstandard | sRGB |
| Färgomfång | 99,5% |
| sRGB-täckning (typisk) | 166% |
| NTSC-täckning (typisk) | 129% |
| sRGB | Ja |
| Panelstorlek | 31.5 inch/80 cm |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Snabb laddning | Ja |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Grå |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 3 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Ljudutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -30 - 30° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 20° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| OSD-språk | Portugisiska, Tjeckiska, Nederländska, Engelska, Fin, Franska, Tyska, Grekiska, Ungerska, Italienska, Japanska, Koreanska, Polska, Ryska, Förenklad kinesiska, Spanska, Svenska, Traditionell kinesiska, Turkiska, Ukrainska |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 70 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 88 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 50,86 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Altitud vid drift | 0 - 3658 m |
| Höjd över havet i avstängt läge | 0 - 12192 m |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 715 mm |
| Djup (med stativ) | 311 mm |
| Höjd (med stativ) | 612 mm |
| Vikt (med stativ) | 9,3 kg |
| Bredd (utan stativ) | 715 mm |
| Djup (utan stativ) | 72 mm |
| Höjd (utan stativ) | 426 mm |
| Vikt (utan stativ) | 7,4 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 930 mm |
| Låddjup | 226 mm |
| Förpackningens höjd | 526 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 12,2 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, Energiljus, USB Type-C |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Crosshair |
| Låg ingångsfördröjning | Ja |
| Kompatibla operativsystem | DDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10 |
| Typ av ytfinish | Med textur |
| Bildförbättring | SmartImage game |
| Ingående synksignal för monitor | Separate Sync |
| Användarkontroller | Power On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back |
| Philips SmartUniformity | 93 - 105% |
| Delta E | 2 |
| LowBlue-läge | Ja |
| Myndighetsgodkännande | CB; CE Mark; FCC Class B; ICES-003; TUV/ISO9241-307; TUV-BAUART; CCC; CECP; CEL |
| Lättläst läge | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50 h |
Återvinningsinformation
| Återvinningsbart förpackningsmaterial | 100% |