ASUS Skärm
24.5" - VA - 200 hz - 1ms MPRT, 0.5ms GTG (min.) ms - 2x HDMI
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 620 mm |
| Låddjup | 143 mm |
| Förpackningens höjd | 414 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,3 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium; FreeSync Premium |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja; Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja; Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja; Ja |
| Spelläge | Ja; Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2; 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W; 2 W |
| Inbyggda högtalare | Ja; Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2; 2 |
| HDMI-version | 2.0; 2,0 |
| Antal Displayportar | Ja; 1 |
| DisplayPort-version | 1.4; 1,4 |
| Hörlursutgång | Ja; Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.3; 2,3 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja; Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 23°; -5 - 23° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E; E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | E; E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 16 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 18 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 29 W; 29 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W; 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W; 0,3 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz; 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 2327260 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 558,6 mm; 558,6 mm |
| Djup (med stativ) | 174 mm; 174 mm |
| Höjd (med stativ) | 400,4 mm; 400,4 mm |
| Vikt (med stativ) | 3,8 kg; 3,8 kg |
| Bredd (utan stativ) | 558,6 mm; 558,6 mm |
| Djup (utan stativ) | 62,6 mm; 62,6 mm |
| Höjd (utan stativ) | 329,3 mm; 329,3 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,2 kg; 3,2 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 °C |
Övrigt
| Minskad rörelseoskärpa | Ja; Ja |
Display
| Skärm diagonal | 62,2 cm (24.5"); 62,2 cm (24,5 tum) |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar; 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9; 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | VA; VA |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja; Ja |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m²; 300 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,5 ms; 1ms MPRT, 0,5ms GTG (min.) |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Responstid (MPRT) | Ja |
| Anti-glare skärm | Ja; Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 3500:1; 3500:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 200 hz; 200 Hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178°; 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger; 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,2832 x 0,2802 mm; 0,2832 x 0,2802 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 54,4 cm; 54,4 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 30,3 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 225 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 200 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 62 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10); High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgområdesstandard | sRGB |
| Färgomfång | 125%; 125% |