ASUS Skärm
34" - 175 hz - 0.03 ms - 2x HDMI
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 930 mm |
| Låddjup | 224 mm |
| Förpackningens höjd | 515 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 11,7 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja; Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja; Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Spelläge | Ja; Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej; Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Anslutningar
| Inbyggd KVM-switch | Ja |
| Inbyggd USB-hubb | Ja; Ja |
| USB-hubbversion | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2; 1 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | Ja; 2 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| USB-strömleverans | Ja; Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 15 W; 15 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2; 2 |
| HDMI-version | 2.1; 2,1 |
| Antal Displayportar | Ja; 1 |
| DisplayPort-version | 1.4; 1,4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja; 1 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja; Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 11 cm; 11 cm |
| Svängbara | Ja; Ja |
| Hållare | -25 - 25°; -25 - 25° |
| Lutningsjustering | Ja; Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 20°; -5 - 20° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F; F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G; G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 32 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 50 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 36 W; 36 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W; 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W; 0,3 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz; 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 2339195 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 812 mm; 812 mm |
| Djup (med stativ) | 199 mm; 199 mm |
| Höjd (med stativ) | 545 mm; 545 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,3 kg; 8,3 kg |
| Bredd (utan stativ) | 812 mm; 812 mm |
| Djup (utan stativ) | 108 mm; 108 mm |
| Höjd (utan stativ) | 380 mm; 380 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,2 kg; 6,2 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 °C |
Övrigt
| Närhetssensor | Ja |
| Garantiperiod | 3 år |
| Varumärkesspecifika teknologier | ASUS OLED Care; ASUS OLED Care |
Display
| Färgdjup | 10 bit |
| Minskad rörelseoskärpa | Ja |
| Skärm diagonal | 86,4 cm (34"); 86,4 cm (34 tum) |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar; 3440 x 1440 pixlar |
| HD-typ | UltraWide Quad HD |
| Native bildförhållande | 21:9; 21:9 |
| Skärmtyp | QD-OLED; QD-OLED |
| Paneltyp | OLED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (max) | 1000 cd/m²; 1000 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m²; 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,03 ms; 0,03 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Anti-glare skärm | Ja; Ja |
| Skärmform | Konkav skärm; Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1800R; 1800R |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500000:1; 1500000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 175 hz; 175 Hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178°; 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178°; 178° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger; 1,073 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,232 x 0,232 mm; 0,232 x 0,232 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 80 cm; 800,06 x 337,06 mm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,7 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 280 - 280 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 175 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 87 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black |
| Färgområdesstandard | DCI-P3; DCI-P3 |
| Färgomfång | 99,3% |