ASUS ZenScreen Fold OLED MQ17QH skärm - 17.3" - 0,2ms
QHD 2560x1920 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 43,9 cm (17.3") |
| Upplösning | 2560 x 1920 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 4:3 |
| Skärmtyp | OLED |
| Paneltyp | OLED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (max) | 500 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,2 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmytskikt | Glansigt |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 160° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 160° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,137 x 0,137 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 35,2 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 26,4 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 24 - 83 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 24 - 60 hz |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR True Black 500 |
| Färgdjup | 10 bit |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 100% |
| DCI-P3-täckning | 100% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Silver |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 2 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| HDMI | Nej |
| Mini-HDMI-portar kvantitet | Ja |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Nej |
| Produktvikt (oz) | Nej |
| Höjdjustering | Nej |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 11 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 14 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 12 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 2011842 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 368,2 mm |
| Djup (med stativ) | 9,7 mm |
| Höjd (med stativ) | 286,8 mm |
| Vikt (med stativ) | 1,17 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 479 mm |
| Låddjup | 103 mm |
| Förpackningens höjd | 362 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 2,77 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
Övrigt
| Certifiering | TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light VESA DisplayHDR 500 True Black |