iiyama ProLite T2752MSC-B1AG skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - IPS - 5ms
Full HD 1920x1080 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmsteknik | Projekterat kapacitivt system |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 10 |
| Ljusstyrka (normal) | 400 cd/m² |
| Ljusstyrka | 345 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,311 x 0,311 mm |
| Horisontellt sökområde | 30 - 83 kHz |
| Bildstorlek horisontalt | 59,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,6 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 83 kHz |
| Diagonal skärmstorlek | 68,6 cm |
| Ytans hårdhet | 7H |
| Färgdjup | 8 bit |
Prestanda
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Bortstötning av handflata | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 2 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Svart |
| Främre infattning | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal downstream-portar | 2 |
| USB Touch port | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| HDCP | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 5 - 90° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| OSD-språk | Tyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska, Japanska, Nederländska, Polska, Portugisiska, Ryska |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 20,8 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 21 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,7 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 614 mm |
| Djup (med stativ) | 239,5 mm |
| Höjd (med stativ) | 403 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,7 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 710 mm |
| Låddjup | 160 mm |
| Förpackningens höjd | 465 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8,4 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, USB, HDMI |
| Snabbstartsguide | Ja |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ErP |
Övrigt
| Kompatibla operativsystem | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Positionell noggrannhet | 2 mm |
| Touch-metod | stylus, finger, glove (latex) |
| Djup | 239,5 mm |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, cTUVus, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Aktiv skärmyta (B x H) | 598 x 336 mm |
| Höjd | 403 mm |
| Ljusstyrka | 345 cd/m² |
| Bredd | 614 mm |
| Kontrollpanel | Press/enter, right/volume, left/eco/exit, up/signal select, down, power |
| Antal USB-portar | 2 |
| Användarkontroller | Picture adjust (brightness, contrast, i-Style Color, adv. contrast, ECO, OverDrive, X-Res technology), color settings (gamma, RGB range, color temp.), image settings (video mode adjust, blue light reducer, sharp and soft), OSD (horizontal pos., vertical pos., OSD time, OSD background, language, display information), extra (reset, DDC/CI, signal select, volume, mute, led, opening logo, touch switch) |
| Vikt | 6,7 kg |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |