Lenovo D32q-20 skärm - WLED - 31.5" - AMD FreeSync - IPS - 4ms,6ms
QHD 2560x1440
Display
| Skärm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Skärmform | Platt |
| Grafikupplösningar som stöds | 2560 x 1440 |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 75 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,272 x 0,272 mm |
| Pixeltäthet | 93,2 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 69,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,3 cm |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
| 3D kompatibilitet | Nej |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Ljudanslutning | Nej |
| Ljudutgång | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 22° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Antal OSD språk | 8 |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 35 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 35 W |
| Strömförbrukning (max) | 45 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 371699 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 729,7 mm |
| Djup (med stativ) | 256,1 mm |
| Höjd (med stativ) | 508,6 mm |
| Vikt (med stativ) | 7,16 kg |
| Bredd (utan stativ) | 729,7 mm |
| Djup (utan stativ) | 256,1 mm |
| Höjd (utan stativ) | 508,6 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,1 kg |
| Bezel-bredd (sidan) | 1,39 cm |
| Bezel-bredd (överst) | 1,39 cm |
| Bezel-bredd (botten) | 2,28 cm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 600 mm |
| Låddjup | 870 mm |
| Förpackningens höjd | 203 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 10,5 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI |
| Snabbstartsguide | Ja |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Övrigt
| Inbyggd TV mottagare | Nej |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |