Lenovo L27m-30 skärm - WLED - 27" - AMD FreeSync - IPS - 4ms,6ms
Full HD 1920x1080
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 6 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 3000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 75 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Svarstid (min) | 4 ms |
| Bildpunktavstånd | 0,3114 x 0,3114 mm |
| Pixeltäthet | 82 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 61,2 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 36,8 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 68,6 cm |
| Färgdjup | 8 bit |
| Färgområdesstandard | NTSC |
| Färgomfång | 72% |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 6 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Typ av USB-port uppströms | USB Type-C |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Ljudutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 15 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | 0 - 360° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 22° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | C |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 14 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 18 W |
| Strömförbrukning (max) | 130 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 712373 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 564,7 mm |
| Djup (med stativ) | 214,9 mm |
| Höjd (med stativ) | 612,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,1 kg |
| Bredd (utan stativ) | 612,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 43,2 mm |
| Höjd (utan stativ) | 367,7 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,1 kg |
| Bezel-bredd (sidan) | 2,5 mm |
| Bezel-bredd (överst) | 2,5 mm |
| Bezel-bredd (botten) | 2,23 cm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 710 mm |
| Låddjup | 142 mm |
| Förpackningens höjd | 509 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8,4 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
Övrigt
| Certifiering | CCC, RoHS, TÜV |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |