MSI Optix MEG381CQR Plus skärm - LED-bakgrundsbelysning - 37.5" - NVIDIA G-SYNC ULTIMATE - IPS - 1ms
UWQHD+ 3840x1600 vid 175Hz
Display
| Skärm diagonal | 95,2 cm (37.5") |
| Upplösning | 3840 x 1600 pixlar |
| HD-typ | UltraWide Quad HD+ |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 450 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Grafikupplösningar som stöds | 3840 x 1600 |
| Videolägen som stöds | 1600p |
| Bildförhållande | 21:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 175 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,22908 x 0,22908 mm |
| Horisontellt sökområde | 94,2 - 248,5 kHz |
| Vertikalt sökområde | 57 - 175 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 88 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 36,7 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 95,25 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 600 |
| Färgområdesstandard | sRGB |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC ULTIMATE |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Svart |
| Ramlös design | Ja |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Typ av USB-port uppströms | USB Typ B |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 3 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 10 cm |
| Svängarm | Nej |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -30 - 30° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 15° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 40 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 47 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 687677 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 896,5 mm |
| Djup (med stativ) | 325,8 mm |
| Höjd (med stativ) | 466,4 mm |
| Vikt (med stativ) | 10,7 kg |
| Bredd (utan stativ) | 896,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 121,9 mm |
| Höjd (utan stativ) | 421,8 mm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 101,5 mm |
| Låddjup | 295 mm |
| Förpackningens höjd | 610 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 14,8 kg |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |