Samsung S24D364GAU skärm - LED-bakgrundsbelysning - 24" - VA - 4ms
Full HD 1920x1080 vid 100Hz
Datablad
Display
| Skärm diagonal | 61 cm (24") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Skärmens ljusstyrka (min) | 200 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1800R |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildstorlek horisontalt | 52,1 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 29,3 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 59 cm |
| sRGB-täckning (typisk) | 95% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Flimmerfriteknik | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Konsument |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75 mm |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -2 - 22° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 17 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 17 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 547,8 mm |
| Djup (med stativ) | 214 mm |
| Höjd (med stativ) | 416,3 mm |
| Vikt (med stativ) | 3,2 kg |
| Bredd (utan stativ) | 547,8 mm |
| Djup (utan stativ) | 108,2 mm |
| Höjd (utan stativ) | 325,6 mm |
| Vikt (utan stativ) | 2,6 kg |
Förpackning
| Typ av stativ | Enkelt stativ |
| Förpackningens bredd | 612 mm |
| Låddjup | 162 mm |
| Förpackningens höjd | 390 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI |
| Strömkabel längd | 1,5 m |
Övrigt
| Samsung Eye Saver Mode | Ja |
| Eco Saving Plus | Ja |
| Off Timer Plus | Ja |
| Certifiering | Windows 11 |