Samsung U32J590UQP skärm - Kant-LED - 32" - AMD FreeSync - VA - 4ms
4K 3840x2160 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 81,3 cm (32") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 270 cd/m² |
| Skärmens ljusstyrka (min) | 225 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande | Mega DCR |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildstorlek horisontalt | 69,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,3 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 80,1 cm |
| sRGB-täckning (typisk) | 138% |
| NTSC-täckning (typisk) | 97% |
| Adobe RGB-täckning | 102% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Konsument |
| Produktens färg | Grå |
| Ramlös design | Ja |
Anslutningar
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 1.4/2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -2 - 15° |
| Bild-i-bild | Ja |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 31 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 37 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 59 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1403953 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 729,5 mm |
| Djup (med stativ) | 250,5 mm |
| Höjd (med stativ) | 534,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,3 kg |
| Bredd (utan stativ) | 729,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 56,4 mm |
| Höjd (utan stativ) | 427,8 mm |
| Vikt (utan stativ) | 5,5 kg |
Förpackning
| Typ av stativ | Enkelt stativ |
| Förpackningens bredd | 792 mm |
| Låddjup | 491 mm |
| Förpackningens höjd | 157 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8,4 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI |
| Nätadapter ingår | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Installations-CD | Ja |
Övrigt
| Picture-by-Picture (PbP) | Ja |
| Samsung Eye Saver Mode | Ja |
| Samsung Magic Function | Samsung MagicBright |
| Eco Saving Plus | Ja |
| Garantiperiod | 2 År |
| Off Timer Plus | Ja |
| Bildstorlek | Y |
| Certifiering | CE |